Egedal stævne 5 & 6. oktober 2019

0
74

Mange ungdomsspillere og en enkelt seniorspiller havde fundet vej til Team-Egedal’s hyggelige stævne i Smørumhallen i weekenden d. 5 & 6. oktober 2019.

Senior 7 HS B
1; Jepsen Jeppe Trøjgaard, Københavns BTK
2; Eskebo Pernille, Gladsaxe BTK

Endelig kom Pernille “på skamlen”, og fik en flot 2. plads og hun var stolt…..

U 21 C HS
1; Mortensen Mads Heidtmann, Smørum BTK
2; Bedsted Janus Høghøj, Gladsaxe BTK
3; Hvass Anton, Amager BTK
4; Ellehøj Andreas, Næstved Bordtennis
5; Berthelsen Gabriel, Amager BTK

Junior B HS B
1; Høier Erik, Gladsaxe BTK
2; Jakobsen Alexander H., BTK Viby
3; Weglewski Mikolaj, Team Egedal / Ølstykke BTK
3; Ibrahim Noah, Brøndby BC
Final;Høier Erik – Jakobsen Alexander H.;11-2, 11-9, 6-11, 5-11, 11-9
Semi;Høier Erik – Weglewski Mikolaj;11-9, 11-9, 6-11, 11-6
Semi;Jakobsen Alexander H. – Ibrahim Noah;5-11, 6-11, 11-4, 12-10, 11-8

Junior C HS
1; Nielsen Snorre Kjærgaard, Amager BTK
2; Bedsted Janus Høghøj, Gladsaxe BTK
3; Høier Erik, Gladsaxe BTK
3; Jensen Algot Erik Thue, Gladsaxe BTK
5; Cheng Daniel, Amager BTK
5; Petersen August Rønn, Team Egedal / Ølstykke BTK
Final;Nielsen Snorre Kjærgaard – Bedsted Janus Høghøj;11-8, 11-5, 5-11, 11-8
Semi;Nielsen Snorre Kjærgaard – Høier Erik;4-11, 11-8, 12-10, 11-6
Semi;Bedsted Janus Høghøj – Jensen Algot Erik Thue;9-11, 11-9, 11-8, 11-8
1/4;Nielsen Snorre Kjærgaard – Cheng Daniel;6-11, 13-11, 11-8, 11-8
1/4;Bedsted Janus Høghøj – Petersen August Rønn;11-5, 11-9, 9-11, 11-6

Junior C Bronze
1; Høier Erik, Gladsaxe BTK
2; Jensen Algot Erik Thue, Gladsaxe BTK
Final; Høier Erik – Jensen Algot Erik Thue;11-2, 11-9, 9-11, 11-4

Junior D HS
1; Jensen Algot Erik Thue, Gladsaxe BTK  
2; Schmidt Victor, Brøndby BC
3; Berthelsen Daniel, Slangerup BTK
3; Jensen Nicklas A., Allerød Bordtennisklub
Final;Jensen Algot Erik Thue – Schmidt Victor;11-8, 11-5, 13-11
Semi;Jensen Algot Erik Thue – Berthelsen Daniel;7-11, 11-7, 6-11, 11-4, 11-2
Semi;Schmidt Victor – Jensen Nicklas A.;7-11, 11-8, 2-11, 16-14, 11-8

Dr/Pg B HS
1; Nielsen Snorre Kjærgaard, Amager BTK
2; Jensen Algot Erik Thue, Gladsaxe BTK
3; Bedsted Janus Høghøj, Gladsaxe BTK
3; Berthelsen Daniel, Slangerup BTK
Final;Nielsen Snorre Kjærgaard – Jensen Algot Erik Thue;11-7, 11-7, 11-3
Semi;Nielsen Snorre Kjærgaard – Bedsted Janus Høghøj;11-7, 9-11, 6-11, 12-10, 11-8
Semi;Jensen Algot Erik Thue – Berthelsen Daniel;11-8, 11-3, 11-3

Dr. B Bronze
1; Bedsted Janus Høghøj, Gladsaxe BTK
2; Berthelsen Daniel, Slangerup BTK
Final; Bedsted Janus Høghøj – Berthelsen Daniel;11-8, 11-7, 11-5

Ydr/Ypg A HS
1; Andreasen Casper Munk, BTK Viby 
2; Bedsted Janus Høghøj, Gladsaxe BTK
3; Kristensen Lasse Fly, BTK Viby
3; Høier Erik, Gladsaxe BTK
Final;Andreasen Casper Munk – Bedsted Janus Høghøj;11-2, 16-14, 11-3
Semi;Andreasen Casper Munk – Kristensen Lasse Fly;4-11, 11-8, 5-11, 11-3, 11-9
Semi;Bedsted Janus Høghøj – Høier Erik;11-9, 11-7, 11-9

Dr/Pg D HS
1; Mortensen Maks, Brøndby BC
2; Ahmadinia Arvin, Amager BTK
3; Nygaard Kasper, Helsingør BTK
3; Petersen Rasmus Eybye, Smørum BTK
5; Pedersen Julie Trier, Helsingør BTK
5; Gusatovic Stefan, Slangerup BTK
5; Haagensen Nicholas, Amager BTK
5; Sørensen Albert, Hvidovre Bordtennis
9; Recke Kalle Harley, Slangerup BTK
9; Hougaard Noah, Gladsaxe BTK
Final;Mortensen Maks – Ahmadinia Arvin;11-9, 11-5, 11-5
Semi;Mortensen Maks – Nygaard Kasper;11-8, 11-7, 8-11, 7-11, 11-6
Semi;Ahmadinia Arvin – Petersen Rasmus Eybye;13-11, 8-11, 13-11, 6-11, 13-11

Ydr/Ypg B
1; Kristensen Lasse Fly, BTK Viby
2; Høier Erik, Gladsaxe BTK
Final;Kristensen Lasse Fly – Høier Erik;7-11, 11-9, 7-11, 15-13, 12-10

Ydr/Ypg C HS
1; Wirk Nikolaj, Brøndby BC
2; Nygaard Kasper, Helsingør BTK
3; Nielsen Christian William Løwe, Team Egedal / Ølstykke BTK
3; Rude Jonathan Bak, Gladsaxe BTK
Final;Wirk Nikolaj – Nygaard Kasper;11-9, 11-3, 11-3
Semi;Wirk Nikolaj – Nielsen Christian William Løwe;11-8, 5-11, 11-8, 11-9
Semi;Nygaard Kasper – Rude Jonathan Bak;11-4, 11-5, 8-11, 11-8

Ydr C
1; Nielsen Christian William Løwe, Team Egedal / Ølstykke BTK
2; Rude Jonathan Bak, Gladsaxe BTK
Final;Nielsen Christian William Løwe – Rude Jonathan Bak;11-7, 9-11, 11-7, 11-8

Puslinge D HS B
1; Nielsen Nicholas Chr., Roskilde Bordtennis, BTK 61
2; Baltzersen Matthis Toft, Gladsaxe BTK
3; Veje Hugo, Amager BTK
3; Wagner Magnus, Brøndby BC
Final;Nielsen Nicholas Chr. – Baltzersen Matthis Toft;11-5, 11-5, 11-8, 13-15
Semi;Nielsen Nicholas Chr. – Veje Hugo;11-6, 9-11, 11-7, 12-14, 13-11
Semi;Baltzersen Matthis Toft – Wagner Magnus;0-11, 10-12, 11-9, 11-8, 11