Flotte resultater ved Hvidovre stævne 2020

0
186
Lukas Mac øverst på skamlen

Hvidovre stævne 5.-6. september 2020

En god håndfuld GBTK drenge deltog i weekenden i sæsonens første stævne i Hvidovre. Vores udsendte reportere fortæller, at der blev spillet virkelig meget, og god bordtennis, og vist super kammeratskab med intern coaching og heppekor. Virkelig dejligt at høre!

Algot, Erik og Janus klarede sig som sædvanligt flot, og ikke mindst Erik fik taget nogle virkelig flotte sejre, mod langt højere ratede spillere, men også Janus fulgte flot trop.

Mindst lige så glædeligt var det, at nogle af vores mindre stævnevante spillere fik “en tur på præmieskammelen”. Tillykke til alle.

Resultaterne nedenfor:

Yngre drenge D – B gruppe slutspillet

En stolt Mathias Kirchbecher med sin præmie

1 Lasse Sterup Abrahamsson, Hvidovre Bordtennis

2 Vitus Birkedal, Viby

3 Mathias Kirchbecher, Gladsaxe

3 Gustav Becker Strand, Slagelse

5 Pelle Madsen, Slagelse

Drenge B – A gruppe slutspillet

1 Zune Gudmandsen Budal, Brøndby BC

2 Marco Voong, Brøndby BC

3 Oscar Devantier Kallestrup, Helsingør

3 Algot Erik Thue Jensen, Gladsaxe

5 Adam Leth Nottelmann, Brønshøj

5 Andreas Kongsdal, Greve

5 Emil Hasselbalch, Virum

5 Minrui Kevin Zhou, Virum

Junior B  B gruppe slutspillet

1 Erik Høier, Gladsaxe

2 Jeppe Grønborg, Viby

3 Frederik Meyer Johansen, OB

3 Mikkel Balslev Larsen, Viby

5 Zune Gudmandsen Budal, Brøndby BC

5 Markus Jakobsen, Amager

5 Janus Høghøj Bedsted, Gladsaxe

5 Marco Voong, Brøndby BC

9 Jens Kalmberg, Virum

9 Algot Erik Thue Jensen, Gladsaxe

U 21 B-rækken A gruppe slutspillet

1 Kresten Christensen, OB

2 Simon Vonebjerg, OB

3 Noah Ibrahim, Brøndby BC

3 Rasmus Balslev Larsen, Viby

5 Erik Høier, Gladsaxe

5 Lasse Fly Kristensen, Viby

5 Albert Wolfsberg , Hillerød GI

5 Malene Dyrby Hansen, Viby

B gruppe slutspillet

1 Frederik Vater Sørensen, Virum

2 Lucas Xiao, Virum

3 Janus Høghøj Bedsted, Gladsaxe

3 Jeppe Grønborg, Viby

5 Frederik Meyer Johansen, OB

5 Lukas Godsk Fallesen, Hvidovre Bordtennis

5 Markus Jakobsen, Amager

5 Mikkel Balslev Larsen, Viby

U 21 C rækken A gruppe slutspillet

1 Janus Høghøj Bedsted, Gladsaxe

2 Oliver Blankensteiner, Amager

3 Daniel Hansen, Viby

3 Oscar Devantier Kallestrup, Helsingør

Senior 2 kl. A-gruppe slutspillet

Erik Høier, der hvor han helst vil stå……..

1 Erik Høier, Gladsaxe

2 Lasse Fly Kristensen, Viby

3 Jeppe Grønborg, Viby

3 Johannes Grønborg, Viby

5 Kristian Ulrik Tvermoes, Kildeskoven

5 Noah Ibrahim, Brøndby BC

5 Mikkel Balslev Larsen, Viby

5 Casper Nortoft, Virum

9 Thomas Krejdal, NFBTK

9 Rasmus Balslev Larsen, Viby

Ungdom Alle A-gruppe slutspillet

1 Lukas Mac, Gladsaxe

2 Emma Rosa Kirkelund, Allerød

3 Mathias Kirchbecher, Gladsaxe

3 Freja Juhl Larsen, Allerød

B-gruppe slutspillet

1 Rasmus Kringelum, Roskilde

2 Anton Skjærbæk, Gladsaxe

3 Sofus Andersen, Hvidovre Bordtennis

3 Niclas Alexander Frandsen, Herlev

5 Victoria Putu Bartholimæussen, Frederiksberg BTK

5 Tobias Stelling, Hvidovre Bordtennis